Ako nahadzujeme knihy na e-shop ?

 

Veľmi často sa nás pýtate, ako prebieha nahodenie kníh na e-shop. Je to tak trošku alchýmia a prešli sme si pomerne dlhou cestou, než sme našli ideálny spôsob. Dokonca aj ten neustále vylepšujeme, aby všetko šlo hladko a rýchlo (nikto nechce čakať na knihy dlho !). 

Proces sme museli aj naposledy veľmi zefektívniť a upraviť, vďaka nášmu novému projektu, kde môžete aj Vy predať svoje knihy. Vezmeme od Vás knižky do komisu, a keď sa predajú zašleme Vám peniažky. Vy s tým nemáte žiadne starosti. Viac info získate po klinutí na tlačidlo nižšie.

 

 

Späť k nahadzovaniu. 

Knižky nahadzujeme cez špeciálny systém, ktorý sme vlastnoručne vytvorili. Vieme samochvála smrdí, ale sme naň celkom pyšní. Každopádne, pri nahadzovaní do systému môžu nastať tri situácie:

          knižka má čiarový kód (najjednoduchšia práca) 

 

 

 

 

 

 

 

 

          knižka nemá čiarový kód, ale má iný identifikačný údaj (mierna náročnosť) 

          knižka nemá žiaden identifikátor tzv. „naháč“ (zapeklitá situácia) 

V prvých dvoch situáciách je to jednoduchšie, na základe čiarového kódu, alebo identifikátora vyhľadáme knižku v našich interných databázach, priradíme knižke všetky potrebné informácie, my len doplníme stav a informáciu komu knižka patrí (ak ju má niekto u nás v komise). Následne systém vyhodnotí predajnú cenu knihy. Tá sa odvíja od pár desiatok faktorov (aké to sú je, tak trošku naše obchodné tajomstvo 😊 ), vždy sa však snažíme nastaviť férovú cenu pre všetky strany.

Ak, však knižka nemá žiaden identifikátor, ako na to ?

Toto bol pre nás najťažší oriešok. Skúsený antikvariátnik by ju nacenil tzv. „od oka“. To sa však komplikuje nasledovne, čo keď knižku nahadzuje brigádnik. Vtedy opäť nastupuje náš systém, ktorý vyhodnotí pravdepodobnosť predajnosti titulu na základe podobných titulov. Ako systém vyhodnocuje pravdepodobnosť je veľmi komplikovaný proces.

Čo potom, keď je kniha v systéme ?

Toto už nie je žiadna veda. Spárujeme knihu so skladovacím miestom. Momentálne máme dva typy:

          tzv. „klasické“

          tzv. „krabicák“

Jednotlivé miesto najskôr vyberal systém, ale trvalo mu to dlho, tak sme túto kompetenciu plne vrátili ľuďom (hurá, stroje ešte úplne nevyhrali !). Momentálne, však naplno pracujeme na tom, aby to robil stroj opät, len efektívne.

Aby sa ľudia u nás mohli venovať viac tvorivej činnosti, ako tej monotónej. 

Poď sa pozrieť na knižky, ktoré máme skladom.