Ako sa k nám knižky dostávajú ?

Cesty kníh sú spletité, ako príbehy, ktoré opisujú. Knižky sa k nám do antikvariátu dostávajú skutočne rôzne. Pokiaľ, ale chceme byt profesionálny a všetko si pekne skategorizovať, vedeli by sme zdroje kníh rozčleniť takto:

———————————————————-

          Výkup kníh. Knižky okamžite vykúpime. Tento spôsob je na ústupe, nakoľko pri výkupe nevieme ponúknuť predávajúcemu vysokú sumu. Preto záujemcom skôr odporúčame komisionálny predaj. Na peniaze si síce chvíľku počkajú (záleží od kníh, ak sú to žhavé tituly, často sa predajú už po pár sekundách, ako sa nahodia na e-shop), ale za to dostanú za knižky oveľa, naozaj OVEĽA, vyššiu sumu.

———————————————————-

      –    Komisionálny predaj. Ktokoľvek môže požiadať o predaj svojich kníh, my knižky prevezmeme a o všetko sa staráme. Tomu, kto nám dal knižky do takejto formy predaja, len posielame peniaze, vždy keď knižku predáme. Ak chcete aj Vy, takto predať knihy, viac info sa dozviete , ak kliknete na tlačidlo nižšie.

———————————————————-

      –          Darovanie kníh. Občas nás majitelia kníh chcú skrátka podporiť inak, ako nákupom, tak sa rozhodnú nám knižky darovať. Ak to chcete spraviť aj Vy, viac info sa dozviete , ak kliknete na tlačidlo nižšie.

———————————————————-

 

 

Kto sú bývalí majitelia kníh ?

To je rôzne. Väčšinou sú to bežní čitatelia, ktorí chcú uvolniť miesto pre nové knihy, alebo sa sťahujú. Máme však aj veľkých partnerov, ktorí nám dávajú knižky (najmä na komisionálny predaj) napr. menšie antikvariáty, veľký zberatelia, vydavateľstvá, knižnice, kníhkupectvá a pod. Vedia, že im knižky predáme a môžu sa na nás spoľahnúť.